O JEDNOSTCE OSP

Ochotnicza Straż Pożarna  Wolica Piaskowa działa w operacyjnym rejonie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach. Jest to powiat Ropczycko - Sędziszowski i gmina Sędziszów Młp..
W jednostce funkcjonuje Jot kat IV.
Jednostka w swych szeregach zrzesza 45 członków czynnych spośród których 39 jest w wieku pomiędzy 18-65.
Jednostka na swym wyposażeniu posiada jeden samochód ratowniczo-gaśniczy. Jest to samochód lekki GLBA 0,8/16 Magirus. Do alarmowania druhów strażaków służy syrena elektryczna doposażona w system selektywnego alarmowania oraz moduł GPS umożliwiający   dzwonienie lub wysyłanie na telefony komórkowe informacji o ogłoszonym alarmie. Jednostka posiada również motopompę do wody czystej PO 5 oraz pompę szlamową o wydajności 1200 l/min.

Podziel się na:
  • Google Bookmarks